Metsahaldus
METSA EDUKAS MAJANDAMINE EELDAB ASJATUNDLIKKUST JA JÄRJEKINDLUST
Metsahaldur koondab üle Eesti metsaomanikke, kes soovivad majandada oma metsa jätkusuutlikult ja teenida sellelt ka tulu. Keskendume metsaomanike teadlikkuse tõstmisele metsa asjatundliku ja pikaajalise majandamise vajalikkusest.
Tegeleme erametsade majandamisega, pakkudes metsahalduse ja metsamajanduse kompleksteenust. Teeme metsaomanikele konsultatsioone, hindamist, maaparandus- ning raietöid, istutame ja hooldame metsa.
Haldusteenuse eesmärk on pidevalt jälgida olukorda metsas, et teha õigel ajal ära vajalikud metsatööd, parandada metsa seisukorda, kasvatada selle väärtust ning abistada metsaomanikku kõigis metsanduslikes asjaajamistes.
- Metsakorraldus
- Konsultatsioon
- Planeerimine
- Järelvalve
- Kontroll
- Hindamine
Metsaraie
METSAMEISTRI KOHUSTUS ON HOIDA OMANIKKU METSAS TEHTAVATE TÖÖDEGA PIDEVALT KURSIS
Raietööd tehakse kompleksse täisteenusena. Tööd algavad raiepiiride sissemärkimisega looduses. Seejärel puud langetatakse ja järgatakse sortimentideks metsalangetustraktori ehk harvesteri abil, mis kohe mõõdab ka saadud puidu mahu.
Seejärel kogub metsa väljaveotraktor ehk forvarder metsamaterjali kokku ja transpordib metsa äärde. Sealt veetakse puit veoautodega metsamaterjali kokkuostjatele. Raielank ja metsateed korrastatakse ja puhastatakse.
- Metsavarumine
- Raieõiguse ost
- Võsaraie
- Metsamaterjali transport
- Metsamaterjali müük
Metsakasvatus
UUT METSAPÕLVE KAVANDADES TULEB KÕIGEPEALT VALIDA KASVUKOHALE SOBIV PUULIIK
Metsade majandamise lahutamatuks osaks on metsa uuendamine ja kasvatamine. Selleks on mitmeid viise: maapinna ettevalmistamine, metsataimede istutamine, kultuuride hooldamine jm.
Tulundusmetsas on kõige mõistlikum uus metsapõlv istutada, valides selleks kasvukohale sobiv puuliik. Kvaliteetsete istikute ja seemnete kättesaadavuse tagamiseks teeme koostööd metsataimede kasvatajatega. Meil on sidemed peaaegu kõigi Eestis tegutsevate erataimlatega, aga ka RMK taimlatega.
Istutamine on alles metsakasvatuse algus – väga oluline on sellele järgnev taimede hooldamine. Selleks aga, et aastakümnete pärast näha soovitud tulemust, tuleb lisaks värskelt istutatud taimede hooldamisele teha ulukitõrjet, hooldus- ja valgustusraieid, millega kujundatakse tulevase metsa nägu.
- Maapinna ettevalmistus
- Istutamine
- Ulukitõrje
- Kultuurihooldus
- Valgustusraie
Maaparandus
VÕIB JULGELT VÄITA, ET MAAPARANDUS ON ÜKS KÕIGE OLULISEMAID METSAMAJANDUSLIKKE VÕTTEID
Metsamaaparandus koosneb peaasjalikult metsateede ja kuivenduskraavide võrgust. Kui metsateed on selleks, et varuda metsamaterjali ja lihtsustada metsauuendus- ning hooldustöid, siis kraavid parandavad metsa juurdekasvu ja metsamaade kandvust ning lihtsustavad metsauuendustöid.
Meie erametsad kannatavad enamasti (u 70%) liigniiskuse käes ja valdavalt puudub nendele juurdepääs. Võib julgelt väita, et maaparandus on üks kõige olulisemaid metsamajanduslikke võtteid. Üha enam meie metsaomanike tegevusplaane sisaldab väiksemal või suuremal määral maa- paranduslikke toiminguid ja on hea näha, et see huvi ainult suureneb.
- Maaparanduse projekteerimine
- Kraavide rekonstrueerimine
- Uute kraavide rajamine
- Ligipääsuteede rajamine