Konstultatsioon
Tulutootev ja kvaliteetne mets vajab hoolt. Paraku ei jõua metsaomanik alati kontrollida oma metsa seisukorda või puuduval tal selleks vajalikud vahendid ja teadmised. Kõikide metsakasvatuslike tööde korraldamine ja läbiviimine on aga võimalik anda Metsahalduri kohustuseks, kes peab ühtlasi vastutama tööde kvaliteedi, metsa seisundi ja edasiste tööde ajastamise ning järelvalve eest. Iga metsakasvatuslik töö kooskõlastatakse eelnevalt metsaomanikuga ning vajadusel antakse soovitusi edasiste tegevuste osas. Pikaajaline plaan ja pidev metsa seisundi jälgimine on vajalik saavutamaks kõrge väärtusega, esteetilist ja tervet metsa.
Metsamajandamise konsultatsioon
Kohtumine metsas
Metsa majandamise töötsükkel saab alguse kohtumisest metsas. Antakse ülevaade metsa seisukorrast ja vajalikest metsakasvatustöödest.
Metsa teatis ehk raieluba
Metsateatis ehk raieluba tuleb pärast raieplaani koostamist esitada Keskkonnaametile. Raieloa menetlemisel kontrollitakse kavandatud raiete nõuetekohasust ja vastavust seadustele ning eeskirjadele.
Maaparandus
Noore metsa rajamiseks saab veerežiimi vajadusel sobivamaks muuta kas vanade kuivendussüsteemide rekonstrueerimise või uute kraavide rajamise teel. Seetõttu koostatakse ka plaan või kava maaparanduseks.
Metsamajandamiskava
Kui metsaomanikul puudub metsamajandamiskava või see on aegunud, siis tuleks alustada uue kava koostamisest. Kava koostatakse metsa takseerandmete alusel ja selles on toodud välja soovituslikud metsamajanduslikud tööd.
Metsauuendusplaanid
Uuendusraiete korral koostame metsauuendusplaanid ja toome välja nende järgmiste aastate kulud. Uuendustööde planeerimisel arvestame eelkõige kasvukohatüübi ja veerežiimi iseärasustega.
Toetused
Antakse ülevaade toetustest, mis võiks vähendada metsaomaniku kulusid metsauuendamisel ja maaparandusel. Abistatakse metsanduslike toetuste taotlemisel.